Siverek Belediye Başkanı Ayşe Çakmak Sera Alanlarına Ziyarette Bulundu

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Siverek Belediyesinden paylaşılan habere göre
Siverek Belediye Başkanı Ayşe Çakmak, yapımında sona gelinen sera alanında incelemelerde bulunarak bilgi aldı.

Göreve geldiği günden bu yana istihdam konusunda adımlar atan ve bu yönde çalışmalar yürüten Belediye Başkanı Ayşe Çakmak, yapımı süren sera alanında incelemelerde bulundu.

Beraberindeki başkan yardımcıları ve birim müdürlerinden çalışmalar hakkında bilgi alan Çakmak, çalışanlarla bir araya geldi.

Planlanan program dâhilindeki çalışmaların bir an önce tamamlanması talimatını veren Çakmak, seranın kısa sürede hazır hale gelmesini beklediklerini söyledi.

İstihdam konusunda önemli adımlar attıklarını ve çalışmaların devam ettiğini dile getiren Belediye Başkanı Ayşe Çakmak, “Belediyemiz bünyesinde kurulan Siverek Kadınları Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ve GAP İdaresi iş birliğince 7 dönümlük bir arazide ser projemizde çalışmalar devam ediyor. Projemizin her aşamasını yakından takip ediyor ve çalışmaları yerinde inceliyoruz. Şu anda seradaki çalışmalarımızda sona geldik. Yakın zamanda üretim aşamasına geçtiğimizde özellikle mevsime uygun üretim yapılması amacıyla hizmete açacağız.” dedi.

“Aynı zamanda istihdama yönelik katkı sunacağız”

Sera projesinde önceliğin istihdamı arttırmak olduğunu aktaran Çakmak, şu ifadeleri kullandı: “Tarımsal çalışmalarda ileri düzeyde olsak da seranın faaliyete başlamasıyla bir nebzede olsa mevsimlik göçü önleme fırsatı yakalamış olacağız. Seranın üretim aşamasında ilk etapta 60 ila 70 ailemizin çocuklarıyla birlikte mevsimlik işçi göçünü önlemiş olacağız. Kendi memleketlerinde kalıp kendi ürettikleri hem ailelerine katkı sağlayacak hem de üretime destek olacaklar. İlerleyen dönemlerde sera projesinin devamı niteliğinde farklı tarımsal faaliyetlerimizi geliştirmeyi planlıyoruz. Siverek’e ve halkımıza hayırlı olsun.”

Siverek Belediye Başkanı Ayşe Çakmak Sera Alanlarına Ziyarette Bulundu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

HaberUrfa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!