Soğuyan Havalarda Soba Kullanımına Dikkat

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ülkemizde havaların soğumaya başlamasıyla birlikte evlerde soba kullanımı da her yıl olduğu gibi tekrardan başladı. Soba kullanımından kaynaklı karbonmonoksit zehirlenmeleri haberleride gün geçtikçe artıyor. Uzmanlar, soba kullanılan evlerde vatandaşın yaşanan karbonmonoksit zehirlenmelerine karşı nelere dikkat etmesi gerektiğine dikkat çektiyor. Şanlıurfa il Emniyet Müdürlüğü de Twitter hesabından soba kullanımına dikkat edilmesine dair görseller paylaştı.

*Soğuyan Havalarda Soba Kullanımına Dikkat*

*Soğuyan Havalarda Soba Kullanımına Dikkat*

Unutmayalım Soba ve tüplü ısıtıcıların kullanıldığı kış aylarında yanlış kurulum, soba ateşinin vakitsiz harlanması ve rüzgarlı günlerde yakılması karbonmonoksit gazı zehirlenmelerine neden olabiliyor.

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şubesi Şanlıurfa’da Karbonmonoksit gazından zehirlenmeler hakkında bilgilendirme çalışmaları yaptı.

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü:’ Toplum Destekli Polislik Şubemizce; soba kullanımının yoğun olduğu mahallelerimizde vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği için muhtarlarımızı, esnaflarımızı ve mahalle sakinlerimizi ziyaret edip karbonmonoksit gazından zehirlenmeler hakkında bilgilendirme çalışmaları yaptık.’

Karbonmonoksit gazından zehirlenmeler hakkında bilgilendirme çalışmaları
Soğuyan Havalarda Soba Kullanımına Dikkat

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

HaberUrfa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!